Moje začátky motivace a vybavení

Jsem amatérský fotograf, což znamená, že se fotografování věnuji ve svém volném čase, což v mém případě znamená, když mám práce plné zuby a chci si trochu odpočinout, a zadarmo, což samozřejmě znamená, že tomu zase nemůžu věnovat tolik času kolik bych chtěl.

Pro klasickou fotografii používám fotoaparáty: Canon 70D a Canon EOS 650D s objektivy Canon EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM, Tamron 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD, Tamron 60mm f/2 DiII LD Macro a nový přírůstek Canon EF 50mm f/1.8 STM.

Pro stereofotografii (pokud nepoužiji dvou klasických snímků) používám kameru MEDIA-TECH D-mention MT4038, což Vám asi nic neřekne, ale je to taková celkem jednoduchá laciná stereokamera, hodí se tedy spíš na hraní než na vážnou práci.

K fotografování jsem se dostal hlavně zásluhou svého otce, který v dobách mého mládí prováděl v koupelně fotografické experimenty ne nepodobné umění dávných alchymistů, což mne i mého bratra tak nějak nasměrovalo k fotografování. Alespoň tak si to v současné době vysvětluji. V pozdějších dobách jsem se pak i já věnoval tomuhle mokrému řemeslu, dokud mne okolnosti a čas nedonutily ke změně. Přestože tedy v současné době, a musím přiznat že k mé naprosté spokojenosti, používám digitální techniku a vůně vývojky se tak stala pouze nostalgickou vzpomínkou, nemůžu se zbavit pocitu že s tou alchymií odešla i část toho kouzla které mne k fotografii přitáhlo. Přestože se tedy rozhodně nepovažuji za zkušeného fotografa, za těch pár let fotografování se na mě snad nějaké zkušenosti přeci jen zachytily. Pokud při prohlížení mých fotografií získáte opačný dojem, nechte mne prosím dále žít v příjemném sebeklamu :-).

 

Poznámka:

Jak jsem se již zmínil, jsem amatérský fotograf, svoji fotografickou zálibu tedy musím financovat jako profesionální programátor webových stránek které vytvářím pod názvem PKOV Webdesign PLzeň