Moje zkušenosti s 3D fotografií

Přestože se nepovažuji za odborníka na 3D fotografii, myslím si, že jsem již pár zkušeností posbíral a proto bych se s vámi o některé z nich rád podělil. Pokud se také snažíte o stereofotografii, tak Vám možná některé mé postřehy pomohou, nebo Vás rozesmějí (i to budu považovat za svůj úspěch :-)). A pro Vás kteří se touto činností nezabýváte snad bude tento článek alespoň zajímavým čtením a možná inspirací 3D fotografii sami zkusit.

3D kamera MEDIE-TECH D-mention MT4038Pro 3D fotografování používám nejčastěji 3D kameru MEDIA-TECH D-mention MT4038. Jedná se o pokud vím nejlevnější 3D kameru na trhu. K její koupi mne přivedla koupě 3D televize. Když jsem zjistil, že není (tedy alespoň v té době nebylo) dost 3D filmů a fotografií díky kterým bych si ospravedlnil ty hříšný peníze, rozhodl jsem se začít s vlastní tvorbou. Konečným impulsem pro koupi pak byla skutečnost, že jsem tuto kameru viděl v jednom obchodě s mimořádnou slevou, ale to už je jiný příběh.
Snad jen pro úplnost parametry uvedené kamery: Rozlišení 5Mpx (údajně 2 senzory - no nevím), vnitřní paměť 128MB, paměťové karty SD (SDHC), objektiv f3.5/5.1mm, ostření fix-focus od 1,2m, video max. 1080p/30fps (kodek H.264). Vybavení tedy sice níc moc, ale pro moje experimenty to bohatě stačí.
Pro editaci 3D fotografií používám program StereoPhoto Maker. Jedná se o freeware a můžete ho najít na stránkách autorů Masuji SUTO a David SYKES. Těmto pánům patří mé díky, protože než jsem našel tyhle stránky už jsem se bál, že si budu muset nějaký editor naprogramovat sám.

 

tento článek bude postupně doplňován ...